תפריט

לקבלת הצעה

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

ניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון
Talent Management

ממשו את יעדיי הארגון. טפחו ושמרו את העובדים. היערכו לקראת העתיד.

תפיסת פתרונות משולבים לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון
בעולם תחרותי, האנשים שלכם הם אלה המביאים איתם ערך מוסף, מניעים את הצמיחה ומייצרים חדשנות. עם הפתרונות לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון תוכלו לטפח, לפתח ולשמר את העובדים, לתכנן עתודה ניהולית ולבנות מנהיגות ארגונית מנצחת. הפתרונות שלנו נותנים מענה לצרכים של ארגונכם, לתהליכים שחשוב לכם לנהל, לתרבות הארגונית, לנהלים העסקיים ולאופן עבודתכם.
אנו מביאים לכם פתרונות מקיפים ואינטגרטיביים, בגישה מודולארית, עם פונקציונאליות עשירה, בהתקנה בארגון (On-premises) או באירוח (Hosting).
 

גם אם בחרתם להתחיל בתהליך הערכת עובדים, תוכלו בהמשך להוסיף מודולים ולשדרג את תהליכי ניהול המשאב האנושי בארגונכם באופן שיאפשר לכם גם תמרוץ ותגמול על פי ביצועים, התווית תוכניות הדרכה ופיתוח מקצועי ואישי, ניוד וקידום, בניית תוכניות ניהול קריירה, כמו גם זיהוי העובדים בעלי הפוטנציאל הגבוה והטאלנטים של הארגון, אותם תרצו לשמר ולחזק בעזרתם את העתודה הניהולית שלכם.

האם אתם יודעים לאיזה כישורים יזדקק הארגון שלכם במהלך השנים הקרובות? כיצד לתגמל את בעלי הביצועים הגבוהים? אילו כישורים חסרים לכם בכדי להשיג יעדים בעתיד? כיצד למדוד את רמת האפקטיביות של אסטרטגיות הערכת הביצועים והתגמול שלכם? האם העובדים שלכם יודעים להיכן מתקדמות הקריירות שלהם?
אם אתם חותרים למצוינות, תמצאו אצלנו פתרונות לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון, ברמה הגבוהה ביותר.

PDFברושור להורדה
אודות פתרונות לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון – Talent Management
Lumesse ETWeb1

צפו בסרטון קצר וראו כיצד גם אתם תוכלו לטפח ולשמר את העובדים שלכם ולסייע לארגון לממש את יעדיו העסקיים, הנוכחים והעתידיים, בעזרת הפתרונות לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון.

8 דברים שחשוב שתדעו אודות העובדים שלכם
החל מנתונים פשוטים לכאורה כמו מצבת כוח האדם בארגון ועד למודעות לחוזק הספסל – מי מהעובדים יוכל למלא תפקידים קריטיים במקרה הצורך, אלו הדברים שמנהלי משאבי אנוש חייבים לדעת על המועסקים בארגון שלהם
מחסן הכלים של מנהלי ה-HR
שכר, מענקים, בונוסים, חלוקת רווחים, הכשרות מקצועיות, הוקרה ועוד – יש כלים רבים להעלאת המוטיבציה של העובדים ולעידוד מצוינות. איך עושים את זה נכון? 10 טיפים להקלה על חיי מנהל/ת משאבי האנוש ולארגון הנכון של ה׳מחסן׳
המשכיות ניהולית - צעד אחר צעד
כל ארגון שחווה עזיבה של “כוכבים” מבלי שהיה להם “יורש” שיכול להיכנס לנעליהם במהרה, מכיר את הנזק שנגרם עד שממלאים את החלל הריק שנותר. כך ניתן להבטיח עתודה ניהולית זמינה ומוכנה לאתגר. המדריך
כנס Talent Management
בכנס Talent Management – ניהול הכישרונות או ניהול הכישורים? שנערך ע”י Lumesse, Synerion ולוטם, נכחו מאות בכירים בתחום משאבי אנוש והופיעו טובי המומחים בתחום.
שאלות ותשובות
שאלות ותשובות בנושאי ניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון – Talent Managment
דו"ח ריבוע הקסם של גרטנר
דו”ח ריבוע הקסם (Magic Quadrant) של גרטנר לשנת 2014, בנושא מערכות תוכנה לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון (Talent Management), ממקם את חברת Lumesse הבינלאומית, במובילות בתחום וכחברה בעלת חזון וחדשנות.

לקבלת הצעה

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

רגע לפני שאתם הולכים

הכירו את Synerion 100

חבילה משולבת לחשבות שכר ופתרונות ניהול משאבי אנוש ונוכחות, לחברות עד 100 עובדים